• SON ÇARE İLAÇLAMA

Hastane ve Poliklinik İlaçlama

  • 000

Hastane, poliklinik veya çapı ne boyutta olursa olsun bir sağlık tesislerinde sorun yaratabilecek en yaygın zararlılar kemirgenler, hamamböceği, yatak böcekleri, sinekler, sivrisinekler, karıncalar ve termitlerdir. Akarlar ve tahtakurularının böcek ısırık

Hastane ilaçlama olarak özetlenen haşere mücadele yöntemleri temel olarak ortamı mikroptan arındırmak için dezenfeksiyon ve fumigasyon uygulamalarının böcek ilaçlama uygulamaları ile beraber kullanılmasını içerir. Hastane ve poliklinik gibi sağlık kuruşları her zaman kalabalık ortamlardır. İnsanlar herhangi bir sağlık tesisinde tedavi almak için uzun zaman harcarlar. Bu da tedavi için gelen enfeksiyon yayma ihtimali yüksek kişilerin o ortamda çok daha uzun vakitlerde bulunacağı anlamına gelir. Mikropların yayılma riskinin bu derece yüksek olduğu bu ortamlarda hastane ve polikliniklerin ilaçlama, dezenfeksiyon ve haşere kontrol mücadelesi tavizsiz en üst düzeyde sağlanmalıdır. Bu nedenle sağlık kuruluşlarında %100 temiz ve hijyen bir mekan oluşturma bir sağlık tesisinin tedavi etme önceliğinden de önde gelir.

Hastane, poliklinik veya çapı ne boyutta olursa olsun bir sağlık tesislerinde sorun yaratabilecek en yaygın zararlılar kemirgenler, hamamböceği, yatak böcekleri, sinekler, sivrisinekler, karıncalar ve termitlerdir. Akarlar ve tahtakurularının böcek ısırıkları hastalarda ciddi kırmızı lekelere veya cilt üzerinde hasarlara sebep olabilir. Termitler, ahşap mobilyalar, lamine parkeler ve güzel ahşap işlerinize büyük zarar verebilir.

Yorumlar (0)

Yorum yaz