• SON ÇARE İLAÇLAMA

Akçaabat Böcek İlaçlama

Akcaabat  Böcek İlaçlama İlaçlama hizmetlerini  ziraat mühendisi kontrolünde,  uzman kişiler  tarafından yapmaktayız. Uzman ekibimizle Doğu KaradenizBölgesinde ekonomik ilaçlama hizmeti vermekteyiz.   Tecrübeli ekibimiz ilaç çeşidi, zararlı çeşidi, ilaç dozu, uygulama zamanı, ilaçlama yeri ve diğer etkenleri göz önünde bulundurarak size en  uygun ilaçlama yöntemini  önerir. Kalifiye elemanlarla garantili ilaçlama yapılır.

Başlangıçta size maliyetli gelen böcek ilaçlama yöntemleri, sonrasında sizi pek çok masraftan kurtaracaktır. Zararlıların neden olduğu hasarları ya da sağlık sorunlarını gidermek için zaman, işgücü ve maddi kayıplar yaşayacaksınız.

Günlük hayatımızda zararsız diye düşündüğümüz pek çok haşere bazı hastalıkların bulaşmasında etkili olabilmektedir. Örneğin hamam böcekleri salmonella bakterisinin oluşturduğu hastalıkların insana bulaşmasında etkili olur.  Yaşam alanlarımıza yerleşmiş haşerelerin insanlara bulaştırdığı hastalıklara genellikle virüs, bakteri, mantar ve protozoalar neden olur.  Bulaşma haşerenin ısırması gibi yollarla aktif, bulaşmış yüzeylere temas yoluyla pasif şekilde olabilir. Pire, tahta kurusu ve sinekler kan emerek beslenir, emme sırasında hastalık bulaştırırlar. Örneğin sinek ve hamam böcekleri tifo, veba ve kolera;  fareler  veba, salmonella gibi hastalıklar bulaştırır. Tahıl zararlıları, güvelerin giysileri kemirmesi, tahta kurularının eşyalara zarar vermesi, kemirgenlerin elektrik kablolarını kemirmesi direkt zararlara örnek verilebilir. Sıçanların açtığı tünellerin kanalizasyonlara zarar vermesi, alınan önlem, işgücü kaybı ve tedavilerin oluşturduğu maliyetler dolaylı zararlara örnektir. Tiksinti ve korku yaratmaları zaten çok yaygın bir sorundur.

Akcaabat Böcek İlaçlama izin belgeleri ve kalifiye elemanlarla faaliyet gösterir. İlaçlama yaptırdığınız firmanın Halk Sağlığı Alanında Haşerelere Karşı  Biyosidal Ürün Uygulama İzin Belgesinin olması gerekir. Sağlığınız için buna dikkat etmelisiniz, aksi halde zarar görebilirsiniz.

İlaçlardaki yeni formülasyonlar  sayesinde havaya karışıp solunumla insanları etkilemeyen ürünler geliştirilmiştir. Bunları uygularken pencere kapı  açma ilaçlamayı etkilemez. Kokusuz ilaçların apartman, ofis gibi kalabalık yerlerde uygulanması uygundur. Püskürtme ve sisleme makineleriyle kolaylıkla uygulanabilmektedirler. Kokusuz ilaçların uygulandığı mutfak gibi alanlardaki tabak benzeri eşyaların mutlaka yıkanması, ilaçlama öncesi önlem alınması gerekir. Kokusuz ilaçlar rahatsızlık yaratmayacağından işyerlerinde çalışma saatleri içinde de uygulanabilir. isminin aksine  kokusuz ilaçlar tesirli ve uzun süre etkilidir. Ani öldürücü etkileri zayıftır.  Böcekler yalama ve temas yoluyla ölmektedir. Ancak bazı zor ölen böcekler için tavsiye edilmemektedir. Örneğin kertenkele, tahtakurusu, pire, nem böcekleri ve ağaç kurdu kokusuz ilaçlarla asla önlenemez. Bunlar için profesyonel içerikli yasal ilaçlar kullanılmalıdır.

İlaçlama zamanı  önemlidir.  Zaralılar çoğalmadan tek bir tane  görülse bile önlem alınmalıdır, aksi halde çoğalma eğilimindedirler. İlaçlama zararlılar nüksettikten sonra değil  engellemek amacıyla tavsiye edilir. Unutmayalım önlem almak tedaviden her zaman daha kolaydır. İlaçlamanın peryodik yapılması gereken durumlar vardır. Böceklerin yaşam evrelerinde ilacın etkili olduğu dönemler bulunur. İlaçlama sırasında yumurta şeklinde olan canlılar, yumurtadan çıktıkları döneme denk gelen diğer ilaçlama peryodunda tamamen yok edilebilir.  Akcaabat Böcek İlaçlama firmasında bu süreler  bir uzman tarafından böcek türüne göre belirlenir ve sistemli çalışılır.

 Kültürel önlemler zararlıların yaşam alanlarını kısıtlayan, onların çoğalmasını engelleyen önlemlerdir.  Her şeyden önce kültürel önlemler alınmalı, en son ilaçlama yoluna gidilmelidir. Çünkü ilaçlama kimyasal formüllerin kullanıldığı ciddi bir iştir. Böcek ve diğer canlılar için zararlı olan ilaçlar insanlara da zarar verebilmektedir. Dozları arttırılırsa insan için öldürücü bile olabilirler. Örneğin toz halindeki bazı ilaçlar rüzgar yoluyla yayılıp diğer canlılara da zarar verebildiğinden yasaklanmıştır. Patateslerin filizlenmesini önlemek için kullanılan ilaçlar kanserojen olduğundan yasaklanıp toplatılmıştır. Evleri sık sık havalandırmak nem böcekleri için kültürel bir önlemdir. Artmalarını zayıflatır, ancak tamamen yok etmez. Ki bu böcekler  günlerce aç bile kalsa yaşayabilir. Kendi evinizi ilaçlatmanız da yeterli olmaz, komşu dairelerin de ilaçlanması gerekir. Örneğin kümesi temizlemeden ilaçladığınızı düşünün, ne kadar ilaç sarfetseniz de  etkili olmaz. Bu sefer pireleri öldüreyim derken yararlı olan tavukları da zehirleyebilirsiniz hatta öldürürsünüz. Firma  olarak her şeyin dozunda ve zamanında yapılmasına özen gösteriyoruz. Çevre ve insan sağlığı bizim için her şeyden önemlidir.

Yorumlar (0)

Yorum yaz